Løyvekrav fra 01.01.2026 treffer kanskje båtbransjen

Nylig ble det varslet endring i regelverket/forskriften for varebilløyve. Fra 1.januar 2026 utvides denne til å inkludere lettere kjøretøy på grønne skilter, inklusive frakt av gods på henger. NORBOAT har tatt tak i saken for å finne ut hvem dette påvirker – det var ikke enkelt …

Vi har forhørt oss med Statens Vegvesen trafikkstasjon, SVV Løyvekontor, NHO og Bull Advokater, med følgende caser:

  1. Norboat-medlem reiser ut til kunde og medbringer deler. Utfører rep på kundes båt på stedet, men fakturerer kunden for kjøring direkte eller indirekte.
  2. Norboat-medlem reiser ut til kunde og henter kundes båt og frakter den til verksted for rep eller vinteropplag. Kunden faktureres enten direkte eller indirekte for transport.

Vi fikk en rask avklaring på punkt A. Der er alle enige at dere er å regne som håndverkertjenester og man er dermed fritatt. Det var imidlertid ikke like lett med alternativ B – som vi vet mange i bransjen gjør. Dette sier ekspertene:

  • Statens Vegvesen (tre ulike trafikkstasjoner) svarer at dette vil gjelde de fleste, inklusive frakt av kundebåt på henger
  • Statens Vegvesen Løyvekontor ønsket ikke å redegjøre for det juridiske, men ba oss ta høyde for at det gjelder båtbransjen også. De antydet videre at dette ville være opp til den enkelte kontrollør å bedømme.
  • NHO er av den oppfatning at all transport av gods mot vederlag er omfattet og har bedt alle relevante medlemmer om å skaffe løyve.

Vi ba deretter BULL advokater om å se på saken. De konkluderer med at det er motstridende elementer i selve lovteksten som gjør at den er svært uklar. De har derfor hjulpet oss og tatt saken videre og fremmet den for samferdselsdepartementet. Vi oppdaterer når det foreligger svar derfra.

Dersom du ønsker å være HELT på den sikre siden må du gjøre følgende:

  1. Utnevne en transportansvarlig i bedriften
  2. Sende transportansvarlig på løyvekurs (finnes fysiske og digitale). Disse koster rundt 10.000,- og inneholder en hel del moduler man må gjennom – før man deretter må bestå eksamen
  3. Når transportansvarlig er klarert kan man bestille løyver. Man trenger ett løyve pr bil man skal bruke.

Til sist – et smutthull: Utrolig nok – i og med at målet med dette sies å være å få bukt med svart arbeid: Bruker du bil med hvite skilt er du helt på den sikre siden, for disse er ikke omfattet.